Projelerim

Yapay Zeka ile Pişti Oyunu : Pişti oyununun C# ve Yapay zeka kullanılarak yapılmış halidir.2 veya 4 kişi tarafından oynanabilmektedir.

Yapay Zeka ile TicTacToe Oyunu : Gerçekleştirilmiş olan uygulama C# programlama dili kullanılarak yapılmıştır.Yapay zeka için MiniMax algoritması kullanılmıştır.

GaussEleminasyonu Programı : Gausseleminasyon yöntemini gerçekleştiren C++ ile yazılmış olan bir programdır.

SayısalAnaliz LU Ayrıştırması Programı : LUayrıştırması işlemini yapan C++ ile yazılmış bir projedir. 

DersSeçim Programı : C++ ile üniversite birincisınıfta gerçekleştirdiğim bir projedir. 

GezginSatıcı Problemi Projesi : C# ilegeliştirilmiş bir projedir.Thread (Kanal) yapısı kullanılmıştır.C# ile görselbileşenler çizdirme kullanılmıştır.Aynı zamanda Gezgin Satıcı problemini çözmekiçin hızlı çalışabilen bir algoritma türetilmiştir.

AraçKiralama Programı Versiyon 2 : C#ile  SQL Server 2005 veritabanı kullanıldı.

Javeile Günlük Uygulaması : Javaprogramlama dili ve dosya işleme üzerine bir projedir.

Javaile Maaş Şirket Maaş Sistemi : Javaprogramlama dili kullanıldı.Veritabanı yönetim sistemi olarak MySQL kullanıldı.Ayrıca,projede Prototype,AbstractFactory ve Facade TasarımDesenleri kullanıldı.

Javave SNMP Programlama : Java programlama dilikullanılarakağ üzerindeki cihazların bilgilerinin elde edilmesi veyadeğiştirilmesini öngören bir projedir. 

ucleryapimetal.comWeb Sitesi Projesi : ASP.NET ve SQL Server 2005kullanılarak geliştirilmiştir,bir web sitesi yazılımıdır. 

ASP.NETile Kişisel Web Sitesi Uygulaması :ASP.NET(C#) ve SQL Server 2005 kullanılarak geliştirilmiştir. 

 Rentcar AraçKiralama Uygulaması : C#.NET ve MYSQL kullanılarak geliştirilmişbirprojedir.Proje C#.NET programlama diliyle yazılan clientlar ve PHPprogramlama dili kullanılarak yazılmış bir websitesi ile iletişimhalindedir.Birçok client statik ip numaraları sayesinde sunucudaki MYSQLveritabanı yönetim sistemindeki veritabanına C#.NET ile yazılmış arayüzlebağlanıp kayıt eklemekte ve bu işlemler websitesinden takip edilmektedir.

CD/DVDStore Web Uygulaması ve Masaüstü Uygulaması :  CD ve DVD kiralamaya yarayan bir masaüstüuygulamasıdır.Ayrıca masaüstü ile aynı amacı taşıyan bir web uygulaması daVeritabanı Yönetim Sistemleri dersinde tasarlanmıştır.MS SQL Server 2008 veASP.NET kullanılmıştır.Masaüstü uygulaması versiyonunda ise Absract Factory veFacade Tasarım desenleri kullanılmıştır.

SakaryaUniversity Student Information System (SUSIS) : Bu projede ADO.NET Entity Framework teknolojisi veC#.NET kullanılarak gerçekleştirildi.Sorgulama dili olarak Linq to SQLkullanıldı.Projede veritabanı işlemleri ve sorgulamalarının tamamı ADO.NETEntity Framework teknolojisi ile gerçekleştirildi.Projenin amacı öğrencilerinders seçimlerini internet üzerinde gerçekleştirmek,yeni öğrenci,yeni öğretim üyesive yeni ders ekleme imkanları sağlıyor.

ADESMaliyet Muhasebesi Programı : Buprojede maliyet muhasebesi yöntemlerine göre maliyetleri hesaplayan vesonuçları kullanıcıya sunan bir uygulamadır.Projede C#.NET ve MS SQL Server2008 veritabanı yönetim sistemi kullanıldı.(Not:Proje Visual Studio 2010geliştirme platformuyla yazıldı.)Proje de firmanın yaptığı harcama kalemlerinegöre,sabit ve değişken maliyetlerin ayrılması ve maliyet muhasebesindeki710(Direkt Hammadde ve Malzeme),720(Direkt İşçilikGiderleri),730(Genel ÜretimGiderleri) ‘ların hesaplanmasını sağlayan bir uygulamadır.

UlaştırmaProblemi Projesi :  Proje6 kişilik bir grup tarafından görev paylaşımı alınarakgerçekleştirildi.Projemizde Java ve C#.NET programlama dillerinde yazılmış ikiayrı uygulama çıkartıldı.Proje içinde görevim algoritma tasarımlarınınçıkartılmasıydı.VAM,Kuzeybatı Köşesi ve En Düşük Maliyetler adı altındaki 3optimizasyon yönteminin algoritmalarının tasarımı gerçekleştirildi.C#.NETtarafında geliştirilen uygulamada da belli modüllerin yazılması tarafımdanyapılmıştır fakat grupça hazırlanmış bir projedir.Projenin amacı bir Türkiyeharitası üzerine yerleştirilen depo ve fabrikaların konumlarına göre taşımamaliyetlerini en aza düşüren yöntemin tespitiydi.

SAUFootballManagerBenzetim Programı:Hazırlanan bu projede C#.NETprogramlama dili ve MS SQL Server 2005 veritabanı yönetim sistemi kullanıldı.Buprojede amaç; bir çok şans toleransları veritabanına kaydedilip 34 haftalık ligmaratonunda teknik direktörlerin hangi maçlarda veya maç aralıklarında kadrokurmada sıkıntı çektiklerinin tespit ve tahmininin yapılmasıdır.

JavaChess  SantraçOyunu :Java programlama dilikullanılarak geliştirilmiş masaüstü uygulamasıdır.Netbeans geliştirme ortamıkullanılmıştır.(Santranç oyunu esnasında bulunduğum dönemden birkaç arkadaşımlaproje ve tasarım üzerine çalışmamız oldu.)

SAUCOMPENGCPU İşlemci Tasarımı : BilgisayarOrganizasyonu ödev-projesi bu ödev bazındaki projeyi 7  kişigerçekleştirdik.Tasarladığımız işlemci 10 komuttan oluşan bir tasarımdı.İşlemcitasarımını MultiMedia Logic programı ile gerçekleştirdik.Tasarımda her detayıve kararı beraberce aldık ve tartıştık.Grup adına proje liderliğini bengerçekleştirdim.Yaptığımız işlemci tasarımına birde C#.NET ile ufak birderleyici tarzında uygulama yazdık.Bu uygulama 10 assembly komutumuzu makinekoduna çeviren  tarzdaydı. 

StokTakip Otomasyonu (C++): Buprojemde C++ dili kullanılarak stok takibi gerçekleştiren bir program DOSortamında gerçekleştirildi.Nesne yönelimli bir mantık çerçevesindegerçekleştirildi.

C#İle Günlük Uygulaması : Buprojede ise C# ile Dosyalama kullanılarak bir günlük uygulamasıgerçekleştirildi.Bu uygulamada kullanıcımız hergüne ait metni doldurup,kaydettiğindedosya yapısına  gün ve tarih ile birlikte kaydediyor.Geçmiş günlerdeyazdığı metinlere ait okuma yapabiliyor ve bunları güncelleyebiliyor.

C#İle NotePad Uygulaması : Geliştirilenuygulama klasik windows Notepad'in yaptığı işlevlerin hepsine sahiptir.Çeşitliformattaki dosyaları açıp bunları kendi dosya uzantısıyla kaydedebiliyor.

C#ve C++ İle Basit Bir Chat Uygulaması : C# ve C++ dillerinde localhost'ta çalışan birclient-sunucu merkezli ufak bir chat uygulamasıdır.Bu uygulamalar DOS ortamındagerçekleştirilmiştir. Bu site BlogEngine.NET 1.4.5.0 ile oluşturulmuştur. Türkçe çevirisi BlogEngine TR ekibi tarafından yapılmıştır.

Batuhan Düzgün

Sakarya Üniversitesi 

Bilgisayar Mühendisi

Endüstri Mühendisi

Yeditepe Üniversitesi

Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans 

 sahibinden.com

   Kıdemli Uzman Yazılım Mühendisi  

E-Mail 

   batuhan.duzgun@sahibinden.com

   batuhan.duzgun@windowslive.com

  github.com/batux

 

Sayfalar

Calendar

<<  November 2019  >>
MoTuWeThFrSaSu
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Yazıları geniş takvimde göster